Η “ΙΟΝ” ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ.

Την Τετάρτη 23 Μαίου 2018   στο σχολείο μας ήρθε εκπρόσωπος της σοκολατοβιομηχανίας «ΙΟΝ» και μοίρασε σε όλους τους μαθητές σοκοφρέτες. Μίλησε με τους μαθητές και μαζί παρουσιάσανε χιουμοριστικά  μαγικά και αισθητηριακά παιχνίδια πολύ άρεσαν πολύ  σε όλους μας.

Πέρασε 1 ώρα περίπου ευχάριστα και δημιουργικά.

Από το 1930 έως σήμερα, το όνομα «ΙΟΝ» έχει καταφέρει να γίνει συνώνυμο της σοκολάτας στην Ελλάδα χάριν στην προσήλωση της εταιρείας στην ποιότητα, την καινοτομία και την ξεχωριστή γεύση των προϊόντων της.

Μια ομάδα μετόχων ξεκινάνε το 1930 ένα εργοστάσιο παραγωγής σοκολάτας στην οδό Πειραιώς, στο Νέο Φάληρο, όπου και μέχρι σήμερα βρίσκεται. Φιλοδοξία τους είναι να γίνουν σοκολατοποιοί. Το πρώτο καταστατικό της εταιρείας «ΙΟΝ» Α.Ε. δημοσιεύεται στο υπ’ αριθμό 267/23.9.1930 φύλλο της  Εφημερίδας της  Κυβερνήσεως.

Ευχαριστούμε πολύ την «ΙΟΝ» που κάθε χρόνο δεν μας ξεχνά και χαρίζει στα παιδιά τα εδέσματά της.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στον διανομέα που ήρθε από την Αθήνα και καλά κέρδη στην Βιομηχανία «ΙΟΝ».