“Μαθαίνω και παρουσιάζω τον πολιτισμό του τόπου μου”.

Τα παιδιά του Ειδικού Δημοτικού σχολείου και του Ειδικού νηπιαγωγείου Λάρισας και Ειδικού νηπιαγωγείου Γιαννουλης, συμμετείχαν στο 5ο μαθητικό συνέδριο: “Μαθαίνω και παρουσιάζω τον πολιτισμό του τόπου μου”… που διοργανώθηκε από την πρωτοβάθμια Εκπαίδευση. Με τη βοήθεια γιγαντοκουκλων, θύμισαν “στιγμές” από την ιστορία του τόπου μας σε 700 μαθητές άλλων σχολείων… με μεγάλη επιτυχία! Μπράβο στα παιδιά μας, συγχαρητήρια! Οι μικροί μας σύνεδροι μας έκαναν περηφανους, για άλλη μια φορά! Ευχαριστούμε την Κωνσταντίνα Χατζημιχου (υπεύθυνη Σχολικών προγραμμάτων) που μας κάλεσε, την Fotini Kaloudi, για την βοήθεια με τις κούκλες, τον Γιώργο Αθανασάκη και την Katerina Kourkoulou, για το σενάριο… (Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Κατσιάνα Κατερίνα, Τσιγανη Αγλαΐα, Μαυρομητη Βασιλική, Αλεξουδη Κλεονικη)

“Μαθαίνω και παρουσιάζω τον πολιτισμό του τόπου μου”.