ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΥΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

Tην Τετάρτη 28 Μαρτίου 2018 οι μαθητές και το προσωπικό του σχολείου μας παρακολούθησε την θεία λειτουργία  στην εκκλησία «Αγίων Πέτρου & Παύλου»  όπου οι μαθητές κοινωνήσανε για το Πάσχα.

Αμέσως μετά τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί κατεβήκαμε στο αρχονταρίκι όπου οι κυρίες της Αγίας Ταβιθά πρόσφεραν στους μεγάλους καφέ, και στους μαθητές  κουλούρια  και πίτες.

Γρήγορα ήρθε και ο πατήρ Δημήτριος ο οποίος μίλησε με τα παιδιά, χάρισε πολλά χαμόγελα και τα πρόσφερε σοκολατένια δώρα και πολλές ευχές για:                   ΥΓΕΙΑ, ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ &  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Ευχαριστούμε πολύ τον πατέρα Δημήτριο  που στις δύσκολες μέρες που διανύουμε δεν μας ξεχνά, δίνει ΔΥΝΑΜΗ  σε όλους μας με τις ευλογίες του,  πολύ ΧΑΡΑ, ΧΑΜΟΓΕΛΑ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ στους μαθητές μας.

Ευχαριστούμε όλες τις κυρίες που μας δεξιώνονται.

Ευχόμαστε σε όλα τα μέλη της εκκλησίας κληρικών και συνεργατών με ΠΙΣΤΗ και ΕΙΡΗΝΗ να γιορτάσουμε και φέτος την ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΣ.