ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΥΛΟΥ & ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ

Tην  Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2018 το σχολείο μας  παρακολούθησε την θεία λειτουργία  στην εκκλησία «Αγίων Πέτρου & Παύλου» και πολλοί μαθητές κοινωνήσανε.

Αμέσως μετά τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί κατεβήκαμε στο αρχονταρίκι όπου οι κυρίες της Αγίας Ταβιθά πρόσφεραν στους μεγάλους καφέ. Ο πατήρ Ευάγγελος και ο π. Δημήτριος ευλόγησαν την πίτα και μας ευχήθηκαν Υγεία  και Φώτιση στο εκπαιδευτικό μας έργο.

Τυχεροί της χρονιάς ήταν:  ο Χρήστος Τριανταφύλλου και η Χότζαλη Ειρήνη.

Στη συνέχεια ο πάτερ  μίλησε με τα παιδιά, χάρισε πολλά χαμόγελα και  πολλές ευχές.

Ευχαριστούμε πολύ τον πατέρα Δημήτριο  που στις δύσκολες μέρες που διανύουμε δεν μας ξεχνά, δίνει ΔΥΝΑΜΗ  σε όλους μας με τις ευλογίες του,  πολύ ΧΑΡΑ, ΧΑΜΟΓΕΛΑ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ στους μαθητές μας.

Ευχαριστούμε όλες τις κυρίες που μας δεξιώνονται.

Ευχόμαστε σε όλα τα μέλη της εκκλησίας κληρικών και συνεργατών με ΠΙΣΤΗ και ΕΙΡΗΝΗ να περάσουμε την νέα χρονιά.

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟ ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΥΛΟΥ 2018