ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε δίωρη επιμορφωτική συνάντηση που διοργάνωσε η Σχολική Σύμβουλος 11ης Περιφέρειας Ε.Ε.Ε Θεσσαλίας κ. Τσιόπα Κυρατσιώ, με θέμα

«Λειτουργική Αξιολόγηση και Παρέμβαση μαθητών με δυσκολίες συμπεριφορές».

Ομιλήτρια της εκδήλωσης ήταν η κ. Μιδούχα Φωτεινή Ψυχολόγος η οποία σε δύο δίωρες συναντήσεις θα μας αναλύσει τα βασικά σημεία της μεθόδου ΑΒΑ. Στο πρώτο μέρος αναλύθηκαν:

Βασικές έννοιες της ΑΒΑ, Πεδία εφαρμογής, οι πιο κοινές κατηγορίες συμπεριφορών, Αιτίες και επιρροές που μπορεί να επιδέχονται αλλαγή, συνάρτηση ΑΒC & MOς, Ενισχυτικές συνέπειες- Προγενόμενα, Ο  ρόλος της Αξιολόγησης κ.λ.π.

Την Τρίτη 28 Μαρτίου 2017 θα παρακολουθήσει η δεύτερη ομάδα εκπαιδευτικών την επιμόρφωση του α΄ μέρους.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Α.Β.Α