Χειμωνιάτικο παζάρι

Την τελευταία ημέρα , πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, διοργανώθηκε στο σχολείο μας ένα χειμωνιάτικο μπαζάρ, με δημιουργίες των μικρών μας μαθητών. Η προετοιμασία του ήταν μια ιδιαίτερα δημιουργική και χρονοβόρα. Όμως το αποτέλεσμα και η ανταπόκριση των μαθητών του νηπιαγωγείου, του μειονοτικού δημοτικού και του γυμνασίου Εχίνου ήταν συγκινητική. Εκτός από τους μαθητές παραβρέθηκαν και οι εκπαιδευτικοί των παραπάνω σχολικών μονάδων όπως και οι γονείς των μαθητών του νηπιαγωγείου, που τα συνόδευαν. Το σχολείο μας γέμισε χαρούμενες φωνές και οι μικροί μας μαθητές ανέλαβαν το ρόλο του οικοδεσπότη, καλωσορίζοντας τα παιδιά, γονείς και εκπαιδευτικούς. Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν, δαπανήθηκαν για τον εξοπλισμό του σχολείου με εκπαιδευτικά παιχνίδια και της κουζίνας για τα εργαστήρια μαγειρικής.