Οι μαθητές του σχολείου μας μπήκαν στην κουζίνα και ετοίμασαν γλυκές δημιουργίες, μπισκότα και μελομακάρονα. Ξεκίνησαν οι ετοιμασίες για γλυκά Χριστούγεννα….
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Οι μαθητές του σχολείου μας στις 17 Νοεμβρίου 2023 παρακολούθησαν τη σχολική γιορτή που ετοίμασε το 12ο Λύκειο για τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου.
![]() |
![]() |
![]() |
Οι μαθητές και το προσωπικό του σχολείου τραγούδησαν και τίμησαν τους αγωνιστές του Πολυτεχνείου με τις δημιουργίες τους.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2023 το σχολείο μας αποδέχτηκε για άλλη μια χρονιά την πρόσκληση της Παιδικής Σκηνής του Θεσσαλικού Θεάτρου, που κάθε χρόνο υποδέχεται με χαρά όλα τα Ειδικά σχολεία. Το “Καπλάνι της βιτρίνας” της Άλκης Ζέη, μας μάγεψε με τις υπέροχες ερμηνείες, τα σκηνικά, τη μουσική, τις χορογραφίες και την εξαιρετική σκηνοθεσία! Απολαύσαμε όλοι την υπεροχή καλλιτεχνική δημιουργία σας! Τις πιο θερμές ευχαριστίες μας!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |