Βιωματικό Εργαστήριο για το Φάσμα του Αυτισμού

Κοινή Δράση με το Δημοτικό Σχολείο Αργυροπουλίου.

Σήμερα Τρίτη 12 Απριλίου 2022 με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Αυτισμού, εκπαιδευτικοί από το 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο για παιδιά με Διάχυτες Αναπτυξιακές Διαταραχές (ΔΑΔ) Λάρισας επισκέφθηκαν το Δημοτικό Σχολείο Αργυροπουλίου και μαζί με τα παιδιά πραγματοποίησαν βιωματικό εργαστήριο με σκοπό την ευαισθητοποίησή τους στα παιδιά με αναπηρίες. Τα παιδιά αλλά και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Αργυροπουλίου, με πολύ ενθουσιασμό και ενδιαφέρον παρακολούθησαν και συμμετείχαν σε όλες τις δράσεις! Το Δημοτικό Σχολείο Αργυροπουλίου ευχαριστεί, με δημοσίευσή του στην ιστοσελίδα του, τους κ.κ. Δ. Φωτίου Δ/ντή του ΔΑΔ Λάρισας, Ειρήνη Γραφάκου, Ευαγγελία Μπούρα, εκπαιδευτικούς του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου για παιδιά με Διάχυτες Αναπτυξιακές Διαταραχές (ΔΑΔ) Λάρισας και την εκπαιδευτικό του 44ου Δ.Σ. Λάρισας Έλλη Αγγελακοπούλου.

Εργαστήρι Αργυροπούλι 01 Εργαστήρι Αργυροπούλι 02
Εργαστήρι Αργυροπούλι 03 Εργαστήρι Αργυροπούλι 05
Εργαστήρι Αργυροπούλι 04 Εργαστήρι Αργυροπούλι 06
Εργαστήρι Αργυροπούλι 07 Εργαστήρι Αργυροπούλι 08
Εργαστήρι Αργυροπούλι 09 Εργαστήρι Αργυροπούλι 10
Εργαστήρι Αργυροπούλι 11 Εργαστήρι Αργυροπούλι 12

Αντίστοιχη ανακοίνωση έχει δημοσιευθεί και από το Δημοτικό Σχολείο Αργυροπουλίου στο σύνδεσμο: Βιωματικό Εργαστήρι για τον αυτισμό.