Ανακοινώσεις

Η ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΠΙΝΙΑΡΗ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ 60 ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΗΣ GOOGLE FOR DOODLE

Ψηφίζουμε όλοι την Βαρβάρα μας και της ευχόμαστε καλή επιτυχία!!!

Πατήστε στο σύνδεσμο για να ψηφίσετε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑ ΤΟ ΚΕ.ΠΛΥ.ΝΕ.Τ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑ ΕΝΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΔΗΜΑΙΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΕΑ ΕΝΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΗΜΑΙΝΑΣ ΣΤΙΣ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:00 ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Στο διαγωνισμό ζωγραφικής που διοργάνωσε το Κέντρο Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης Νέας Κίου: “Πώς φαντάζομαι την πόλη μου μια μέρα χωρίς αυτοκίνητο!” βραβεύεται το σχολείο μας.

Περισσότερα για την εκδήλωση της βραύβευσης που θα γίνει στη Νέα Κίο την 1η Φεβρουαρίου 2013, εδώ!

Koπή πρωτοχρονιάτικης πίτας στο σχολείο μας

Ανακοίνωση των δράσεων του σχολείου μας στην ιστοσελίδα του Δήμου Επιδαύρου.

Βράβευση του μαθητή του σχολείου μας Μπινιάρη Μιχάλη στο διαγωνισμό για τον Εορτασμό της 191ης Επετείου της Α’ Εθνοσυνέλευσης στην Νέα Επίδαυρο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Τιμώντας τους ήρωες του Έπους του ’40, το σχολείο μας γιορτάζει με κάθε επισημότητα την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου και σας προσκαλεί να τιμήσετε με την παρουσία σας την μας εορταστική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Οκτωβρίου στις 11:οο στο σχολείο μας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ

Kαλή σχολική χρονιά

Ευχόμαστε σε όλους  Καλή Σχολική Χρονιά , με πολύ κέφι και δημιουργικότητα ώστε να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε  στις προκλήσεις και στις ευκαιρίες που ανοίγει το νέο  γοητευτικό ταξίδι που ξεκινά.

Καλή δύναμη σε γονείς και εκπαιδευτικούς. Καλή επιτυχία στους μαθητές. Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, γεμάτη γνώσεις, προκλήσεις, γιορτές και δράσεις.

Την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2012 ανοίγουν τα σχολεία και υποδεχόμαστε όλα τα παιδιά για τη νέα σχολική χρονιά.
Η άφιξη είναι 8.30 το πρωί για τον καθιερωμένο Αγιασμό ,γνωριμία με τους δασκάλους στις τάξεις – μοίρασμα των βιβλίων.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Make your own photo slideshow at Animoto.

Ένα σχόλιο στο Ανακοινώσεις