Αρχείο για "30 Απριλίου 2024"

Σχολικός κήπος, πεδίο βιωματικής μάθησης και δημιουργίας. Global School Alliance “The way to sustainability”

bb media photos popup image

Όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν με χαρά στη δημιουργία του σχολικού μας κήπου. Ο σχολικός κήπος είναι πεδίο έμπνευσης, δημιουργίας, μελέτης και βιωματικής μάθησης.

Πασχαλινές δημιουργίες στο σχολείο μας

20240415 080018

Ενόψει των γιορτών του Πάσχα, το σχολείο μας έγινε ένα δημιουργικό εργαστήρι, όπου όλοι οι μαθητές με αρωγούς τους δασκάλους τους, ασχολήθηκαν με τη δημιουργία όμορφων πασχαλινών κατασκευών. Καλό Πάσχα σε όλους!

Έπαινος για τη συμμετοχή στον Διαγωνισμό “Το αστέρι της Ευχής”

0 02 05 188a5159632d06c21fa1dcdcb144c9f31cb4ccb81ff96254bd430e89f4f3493a a5f9d7b8492b0525

Με χαρά το σχολείο μας παρέλαβε τον Έπαινο” για τη συμμετοχή της Στ΄ τάξης, με υπεύθυνο τον εκπαιδευτικό καλλιτεχνικών κ. Κωνσταντίνο Δαλαμήτρο,  στον Δημιουργικό  Διαγωνισμό του Προγράμματος “Το Αστέρι της Ευχής” για το σχολικό έτος 2023-2024 στην κατηγορία ‘Σχεδίασε το Αστέρι σου”. Λήψη αρχείου

E Twinning- Art Workshop, Εργαστήριο Απριλίου «Χορός-μουσική»

rainbow art store business logo

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος etwinning  «Art workshop», τον μήνα Απρίλιο, ασχοληθήκαμε με  Χορό και  Μουσική. Στις 25 Απριλίου συναντηθήκαμε διαδικτυακά με έναν εταίρο-σχολείο, το 12ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης. Κάθε σχολείο παρουσίασε  ένα χορό και ένα τραγούδι με συνοδεία μουσικών οργάνων. Τελειώσαμε ανταλλάσσοντας ευχές για το Πάσχα. Ήταν μα ακόμη όμορφη εμπειρία.

• Καλωσήρθατε!

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το Δημοτικό Σχολείο Αρμενοχωρίου Φλώρινας.

Καλή πλοήγηση!

• Αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς