ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

Χριστουγεννιατικη γιορτη. Ολα ηταν ομορφα τα παιδια καταπληκτικα το σκηνικό μοναδικο. Συγχαρητηρια στην κα Γιωτα, τον κο Κοσμά, την κα Κλειώ και την κα Νανσυ αλλά και όλους τους εκπαιδευτικούς που βοήθησαν για την πραγματοποιηση της Χριστουγεννιάτικης γιορτης.
Το διδακτικό προσωπικο του σχολειου μας σας ευχεται

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΖΕΙ

Μνημη, συγκίνηση, γιορτη για το Πολυτεχνείο!!! Συγχαρητηρια στους μαθητές της ΣΤ` Τάξης. Θερμά συγχαρητηρια στον κο Μωυσή, τον κο Αγγελο, τη κα Ηλιανα τον κο Ακη αλλα και τους μικρους μαθητες βοηθούς του μουσικού μας.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 2018

Εγινε σημερα η παρέλαση των μαθητων μας. Πληθος κόσμου την παρακολούθησαν και χειροκρότησαν το μελλον της πατριδος μας.

Χρονια πολλα!!!!

ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Συγχαρητηρια στους μαθητες Γ και Δ Τάξη συγχαρητηρια στην κα Κική, κα Παγώνα και κο Χριστόδουλο.

Ημέρα μνήμης και συγκινησης.

Χρονια πολλα

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2018 – 2019 θα γίνει την Τρίτη  11  Σεπτεμβρίου 2018 στις 9.00 π.μ. .

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 8.30.

Τα λεωφορεία θα κάνουν το δρομολόγιο σύμφωνα με το περσινό ωράριο.

Παρακαλούνται οι μαθητές να έρθουν με τσάντες για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

ΘΕΑΤΡΙΚΟ «ΕΙΡΗΝΗ» ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗ

Καταπληκτικη παράσταση συγχαρητηρια σε όλους τους συντελεστές

μαθητές και εκπαιδευτικους.

Καλή πρόοδο στους μαθητές της ΣΤ` που από σήμερα είναι στο Γυμνάσιο.

Ευχριστούμε τους γονείς αλλά και το Συλλογο γονέων και κηδεμόνων.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί σας ευχόμαστε

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΑΡΕΘΟΥΣΕΙΑ 2018

Ευχαριστούμε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στη γιορτή. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων αλλά και όλους τους συναδέλφους μου που βοήθησαν ώστε να στεφθεί με επιτυχία η εκδήλωση. Ραντεβού σε ένα χρόνο!!!!!

ΑΡΕΘΟΥΣΕΙΑ 2018

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α` ΤΑΞΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Oι εγγραφές των μαθητών-ριών στην Α΄ τάξη γίνονται από 02-05-2018 μέχρι  18-05-2018.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές-ριες που γεννήθηκαν το έτος 2012 .

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

1. Αίτηση του γονέα ή κηδεμόνα με εγγραφή όλων των στοιχείων που απαιτούνται.

(Δίνεται από το Σχολείο)

1. Πιστοποιητικό γέννησης(Θα αναζητηθεί από το σχολείο μέσω του πληροφοριακού συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ).
  2. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου. (Θα τις προσκομίσετε μόλις εκδοθούν)
  3. 4. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του-της μαθητή-ριας για τα εμβόλια.).
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (Θα συμπληρωθεί από γιατρό)

Για την συμμετοχή των παιδιών σας στο ολοήμερο πρόγραμμα και για το αν δικαιούστε συμμετοχής, θα ενημερωθείτε από το Διευθυντή του σχολείου την ημέρα της εγγραφής.

Παρακαλούμε τους γονείς για την έγκαιρη εγγραφή των παιδιών τους, κάτι το οποίο θα μας βοηθήσει στον καλύτερο προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς.