Πώς και πώς περίμεναν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας τη σημερινή ημέρα!
Συζητήσαμε για τη σημασία που έχει η σωματική άσκηση και ο αθλητισμός για την υγεία, μιλήσαμε για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και ετοιμαστήκαμε για γυμναστική! Οι αθλητές και οι αθλήτριές μας επιδόθηκαν σε απαιτητικές δοκιμασίες επιβίωσης, έτρεξαν, κυνήγησαν , έπαιξαν ρακέτες, βόλεϊ και πολλά άλλα! Στο τέλος απονεμήθηκαν μετάλλια συμμετοχής σε όλα τα παιδιά.