28η Οκτωβρίου 1940

Το Δημοτικό Σχολείο Άνω Βιάννου θα συμμετάσχει με όλες τις τάξεις του στις εκδηλώσεις που διοργανώνει ο Δήμος Βιάννου για την επέτειο του ΟΧΙ.

Ενόψει της παρέλασης της 28ης Οκτωβρίου θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πόρτα εισόδου του σχολείου θα ανοίξει στις 10:30 π.μ. ώστε να συγκεντρωθούμε προκειμένου να μεταβούμε στην εκκλησία.

Επίσης, αύριο 27/10/2022 θα πραγματοποιηθούν δράσεις για την εθνική επέτειο από τον κάθε εκπαιδευτικό στην τάξη του. Οι μαθητές/τριες θα έρθουν κανονικά στο σχολείο και θα αποχωρήσουν στις 11:00 π.μ. Δε θα γίνει Ολοήμερο, αλλά ούτε και διανομή σχολικών γευμάτων στους μαθητές και στις μαθήτριες του σχολείου μας.

Αναφορικά με την ενδυμασία των μαθητών/τριών την ημέρα της παρέλασης, τα αγόρια θα πρέπει να φορούν λευκό πουκάμισο, πουλόβερ μπλε σκούρο, μπλε παντελόνι και σκούρα παπούτσια. Τα κορίτσια θα πρέπει να φορούν λευκό πουκάμισο, πουλόβερ μπλε σκούρο, μπλε φούστα και σκούρα παπούτσια.

Screenshot 2022 10 26 14 26 39 9432 1