entona kairika fainomena 1

Σύμφωνα με απόφαση της Περιφέρειας αναστέλλεται η λειτουργία των σχολείων της Α/θμιας και της Β/θμιας εκπαίδευσης, της δια ζώσης διδασκαλίας στην Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών (θερμοκρασίες υπό το μηδέν, χιονόπτωση, παγετός) για την ασφάλεια των μαθητών/τριών που καθιστούν επικίνδυνη όχι μόνο τη μεταφορά τους με τα σχολικά λεωφορεία και τη μετακίνηση τους προς το σχολείο αλλά και την πρόσβαση και παραμονή τους στους σχολικούς χώρους.

Ως εκ τούτου το Δημοτικό Σχολείο Άνω Βιάννου δεν θα λειτουργήσει αύριο Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση, διότι το μεγαλύτερο μέρος των εκπαιδευτικών χρησιμοποιεί την υλικοτεχνική υποδομή της σχολικής μονάδας και τη συγκεκριμένη στιγμή δεν έχει πρόσβαση σε αυτή.

Για οτιδήποτε νεότερο υπάρξει θα σας ενημερώσουμε.