Σας  ανακοινώνουμε  ότι  οι  εγγραφές  στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-25   θα  πραγματοποιηθούν  από 1 έως και 20 Μαρτίου 2024.

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως 31-12-2018.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

• Βιβλιάριο Εμβολίων του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

• Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). (Θα προμηθεύεστε το έντυπο από το Νηπ/γείο ή το Δημοτικό Σχολείο)

• Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

• Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.