Εγγραφές μαθητών και μαθητριών Α τάξης – Registrations A’ class

new students 150x150

Μαθητές / Pupils (Πηγή: https://www.google.com/search)

Φίλοι γονείς του Νηπιαγωγείου,

Σας ανακοινώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητριών και μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2024-25 στο δημοτικό έχουν οριστεί να γίνουν από την 1η έως τις 20 Μαρτίου 2024.

Παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά και τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί.

Ανακοίνωση εγγραφών 2024-25

Δικαιολογητικά (Τα οποία ο γονέας μπορεί να τα παραλάβει από το δημοτικό σχολείο):

Αίτηση αρχικής εγγραφής

Ατομικό Δελτίο Υγείας

Προσοχή: Το ΑΔΥΜ θα πρέπει να συμπληρωθεί από τον καρδιολόγο ή τον παιδίατρο (κατά προτίμηση τον καρδιολόγο) κατά τους θερινούς μήνες και να το προσκομίσετε τον Σεπτέμβριο, για να έχει ισχύ μέχρι και τον Ιούνιο του 2027.

Αίτηση γονέα για εγγραφή στο ολοήμερο 2024-25

Δήλωση για αλλεργία συνολικό

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Προσοχή: τα παραπάνω δικαιολογητικά μπορείτε να τα προμηθευτείτε κι από το σχολείο.

Καλή νέα σχολική χρονιά στο δημοτικό

Ο Δ/ντής

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.