2. Εμπόριο – Στοές & Αγορά της Βυζαντινής Κωνσταντίνου Πόλεως Ε΄ τάξη/ Konstantinupolis

Μικροί μου και μικρές μου βυζαντινολόγοι/ες Χριστός Ανέστη! Έτοιμοι;

Αν ναι, τότε ας θυμηθούμε κάποιες από τις πληροφορίες και τις εικόνες που συλλέξατε μερικοί από εσάς στο μάθημα Τ.Π.Ε. και ας κάνουμε την δεύτερη εργασιούλα με τη Βυζαντινή Κωνσταντίνου – Πόλη…. (Εμπόριο, Στοές και αγορά είναι το θέμα μας).

Κάντε” κλικ” στην εικόνα που ακολουθεί και ξεναγείστε τους δικούς σας στην «Πόλη των πόλεων» (κάνοντας κλικ σε κάθε εικονίδιο, χάρτη, σύνδεσμο που εμφανίζεται):

2. Εμπόριο – Στοές – Αγορά της Βυζαντινής Κωνσταντίνου Πόλεως/ Konstantinupolis 2 . (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Μέρος 2ο Εμπόριο – Στοές – Αγορά(1)

Τις εργασίες των άλλων παιδιών του τμήματος (για τα υπόλοιπα σημεία της Πόλης), θα τις δείτε σε άλλα άρθρα που θα αναρτώνται κάθε Σαββατοκύριακο μετά τις διακοπές.

Καλή επιτυχία καλή και καλή επιστροφή!

Ο δάσκαλος και διευθυντής σας Τόκας Δημήτριος

Υ.Γ. Το τρίτο μέρος: το Σαββατοκύριακο,

και την Πέμπτη: Ιθαγενείς Β. Αμερικής ή λανθασμένα “Ινδιάνοι”.

Κατηγορίες: Γενικά, Ε΄ τάξη, Εικαστικά Ε΄ τάξης, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Ευέλικτη Ζώνη, Ιστορία Ε΄ τάξης. Ετικέτες: , , , , , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.