Για όσους γονείς δεν πρόλαβαν “Εγγραφή μαθητών στο ΠΣΔ” / Register

Ανώνυμο-3

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας.

Για να διευκολύνουμε την εγγραφή των μαθητών μας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) σας παραθέτουμε χρήσιμες οδηγίες.

Οδηγίες εγγραφής μαθητών στο ΠΣΔ (Πηγή ΥΠΕΘ)

Εγγραφείτε στο ΠΣΔ κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο: https://register.sch.gr/students/

Προσοχή!

Η προθεσμία έληξε την προηγούμενη Κυριακή αλλά έχει δοθεί σιωπηρή παράταση.

Το επόμενο βήμα είναι να χρησιμοποιήσετε τους κωδικούς σας για εγγραφή των μαθητών στην πλατφόρμα e-me κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο και χρησιμοποιώντας τους κωδικούς που πήραμε.

Οι κυψέλες μαθημάτων του σχολείου στις οποίες μπορούν να εγγραφούν οι μαθητές βρίσκονται στον πίνακα.

Ο διευθυντής του σχολείου

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.