Αργοναυτική εκστρατία / The argonautes

Και για να μη ξεχνιόμαστε εμείς οι μαθητές της Γ τάξης έχουμε κάποιους ακόμα ήρωες να δούμε… Ας ξεκινήσουμε με την ιστορία του Φρίξου και της Έλλης κι ας συνεχίσουμε με τις περιπέτειες του Ιάσονα και την Αργοναυτική εκστρατεία. Τα κείμενα και τα χρώματα είναι δική σας υπόθεση.

Ο Φρίξος η Έλλη και το Χρυσόμαλλο δέρας περιμένουν χρώματα και κείμενα…! / Frixos & Eli (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Πελίας και Ιάσονας / Pelias & Iasonas (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Αργοναυτική Εκστρατεία / Argonauts (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Ο Τάλως, το πρώτο ρομπότ / Talos the first robot (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Κατηγορίες: Γ΄ τάξη Δημοτικού, Διδακτικό Υλικό, Ιστορία - Μυθολογία. Ετικέτες: , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.