ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΑΝΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ενημερώνουμε τους γονείς των μαθητών του Δημοτικού σχολείου Αιανής ότι ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα  13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 09:00΄, στην αυλή του σχολείου. Θα ακολουθήσει ο αγιασμός στο Νηπιαγωγείο και στη συνέχεια στο Γυμνάσιο.

Οι μαθητές πρέπει να φορούν μάσκες και να έχουν μαζί του και τη σχολική κάρτα αρνητικού self test που θα έχουν κάνει από την προηγούμενη ημέρα.

Στην αυλή του σχολείου θα μπουν μόνο οι γονείς των μαθητών της Α΄τάξης φορώντας μάσκα και τηρώντας τις αποστάσεις.

Μετά τα λήξη του αγιασμού οι μαθητές  θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.

Εκτιμώμενη ώρα αποχώρησης των μαθητών 10:00΄.

Φλώρος Θεόδωρος

* Οι γονείς μπορούν να προμηθευτούν δωρεάν έξι 6) self test για τα παιδιά τους  από τα φαρμακεία για ολο το μήνα Σεπτέμβριο.

Σχετικά με Φλώρος Θεόδωρος

Διευθυντής του Σχολείου: Γιαννακόπουλος Στέφανος

Κατηγορίες: Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.