“Πιάσε το πορτοκάλι και μίλα μου για σένα”

Αποξηραμένα Εσπεριδοειδή Αργολίδας

Την Τρίτη 26 Μαρτίου οι μαθητές του Στ1 και Στ2 του σχολείου μας πραγματοποίησαν κοινό βιωματικό δρώμενο με τους μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αργολίδας υπό την καθοδήγηση της ψυχολόγου του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. κας Πετρούλας Μερμίγκη και τεσσάρων ακόμη συναδέλφων της.

Θέμα: Τι άλλο; Το πορτοκάλι.

“Πιάσε το πορτοκάλι και μίλα μου για σένα”

Οι μαθητές μας έκατσαν μαζί, στα ίδια θρανία, με τα παιδιά του Ε.Ε.Ε.ΕΚ., γνωρίστηκαν, συζήτησαν και μίλησαν για τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους!!  Τα παιδιά αντιλήφθηκαν το νόημα της διαφορετικότητας  και της συνεργασίας.

Τέλος, οι εκπαιδευτικοί του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. παρουσίασαν σε μαθητές και εκπαιδευτικούς την εικονική επιχείρηση του σχολείου τους “Citrus Dried Fruits” (Αποξηραμένα, Εσπεριδοειδή Αργολίδας) και μας δώρισαν πολλά από τα όμορφα προϊόντα  τους.

Σας ευχαριστούμε για την όμορφη εμπειρία που χαρίσατε στους μαθητές μας.

IMG 5602 IMG 5604 IMG 5605 1 IMG 5600 1 IMG 5601