![DSCN0272](https://blogs.sch.gr/dimagdim/files/2018/06/DSCN0272-150x150.jpg?x53007)
Στις 5, 6 και 7 Ιουνίου 2017, οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας προσκαλεσμένοι από τον Πρόεδρο της Βουλής Ελλήνων, πραγματοποίησαν τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα. Επικεφαλής της εκπαιδευτικής επίσκεψης ήταν η Διευθύντρια του Σχολείου Γιαννακίδου Φωτεινή και συνοδοί οι εκπαιδευτικοί Παπαθανασίου Γεώργιος και Κελενίδου Παρθένα. Τους μαθητές συνόδευαν οι γονείς τους.
Επισκεφτήκαμε τη Βουλή των Ελλήνων, την Ακρόπολη και το Μουσείο της Ακρόπολης, το ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος και το Αττικό Πάρκο.
Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί επιστρέψαμε γεμάτοι εμπειρίες και εντυπώσεις.