Αγαπητοί γονείς,th
Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α Τάξη για το νέο σχολικό έτος θα γίνονται από 1-3-2023 έως 20-3-2023 και αφορά τους γεννηθέντες το 2017.
Δικαιολογητικά Εγγραφής :
1. Αίτηση- Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής.
2. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
3. Αποδεικτικό στοιχείο μόνιμης κατοικίας (συμβόλαιο ή επίσημο, ενοικιαστήριο ή λογαριασμό ΔΕΗ ,ΔΕΥΑΘ, ΟΤΕ σταθερού τηλεφώνου).
4. Δήλωση μετακίνησης.
5. Ατομικό Δελτίο Υγείας συμπληρωμένο από Παιδίατρο ή Παθολόγο με την επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή.
6. Για τους αλλοδαπούς μαθητές : Πιστοποιητικό Γέννησης ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης ή Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης με επίσημη μετάφραση στα Ελληνικά.
7. Αίτηση Φοίτησης στο Ολοήμερο ,με ή χωρίς δικαιολογητικά (Προαιρετικά , για όσους επιθυμούν τη φοίτηση των παιδιών τους στο
Ολοήμερο).
Τα δικαιολογητικά βρίσκονται αναρτημένα στο Ιστολόγιο του Σχολείου https://blogs.sch.gr/dim-messar/και τα οποία μπορείτε να τα εκτυπώσετε . Η κατάθεση των δικαιολογητικών στο Σχολείο θα γίνεται αυτοπροσώπως, καθημερινά από τις 11:30 μέχρι 13:00
Από τη Δ/νση του Σχολείου