Αγαπητοί   γονείς  και  κηδεμόνες .

Σας  ενημερώνουμε  ότι  , στο  πλαίσιο  των  νέων  μέτρων  που  επιβάλλονται  προς  αποφυγήν   διάδοσης  του  κορωνοϊού ,  τα  Σχολεία  θα  παραμείνουν  κλειστά  από  τη  Δευτέρα  16 Νοεμβρίου  μέχρι  και  την  Παρασκευή  27  Νοεμβρίου.

Τα  Σχολεία  θα  λειτουργήσουν  εξ  αποστάσεως  με  την  εκπαιδευτική  τηλεόραση  και  τη  σύγχρονη  τηλεκπαίδευση .

Η  εκπαιδευτική  τηλεόραση  θα  ξεκινήσει  από  τη  Δευτέρα. Θα  προβάλλονται  από  την  ΕΡΤ2  τηλεοπτικά  μαθήματα  από  τις  9:00  μέχρι  τις  12:00.

Η  σύγχρονη  τηλεκπαίδευση  θα  ξεκινήσει  από  την  Τετάρτη  18 Νοεμβρίου  από  τις  2:10  μέχρι  τις  5:20 . ( 5  διδακτικές  ώρες ) Κάθε  διδακτική  ώρα  θα  είναι  30 λεπτά  και  θα  γίνονται  10λεπτα  διαλείμματα. Τη  Δευτέρα  θα  σας  κοινοποιήσουμε  το  αναλυτικό  Πρόγραμμα  του  κάθε  Τμήματος .

Για  να  είναι  δυνατή  η  σύνδεσή  σας  με  τις  συγκεκριμένες  πλατφόρμες  εξ αποστάσεως  διδασκαλίας  θα  πρέπει  με  τους  περσινούς  κωδικούς  να  κάνετε  είσοδο  στο  Πανελλήνιο  Σχολικό  Δίκτυο  για  να  ενεργοποιηθούν  .  Όσοι  δεν  έχετε  κάνει  την  εγγραφή  για  να  πάρετε  ΚΩΔΙΚΟΥΣ  θα  πρέπει  να  την  κάνετε  μέχρι  την  Τετάρτη .

Γνωρίζουμε  τις  δυσκολίες  και  τα  προβλήματα  που  θα  προκύψουν  και  ζητάμε  την  κατανόησή  σας . Είμαστε  στη  διάθεσή  σας  για  την  αντιμετώπιση  κάθε  προβλήματος.

ΑΠΟ ΤΗ  ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ  ΤΟΥ  ΣΧΟΛΕΙΟΥ