Τσικνοπέμπτη στο Σχολείο μας!

Μετά από μια παύση των εκδηλώσεων στο Σχολείο μας λόγω του κορονοϊού, ήρθε φέτος δειλά δειλά η ώρα για κέφι και χαρά!

Οι μαθητές, ντυμένοι με τις αποκριάτικες στολές τους και τηρώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα, απόλαυσαν σουβλάκια και χυμό, προσφορά του πολιστικού συλλόγου “Κοινόν Καρυτινών”, τον οποίο τον ευχαριστούμε θερμά!!!

Παράλληλα η πρόεδρος του συλλόγου, κυρία Κουσκουρέλου Ελένη, μαζί με την εκπαιδευτικό του σχολείου, κυρία Σωτηροπούλου Εμμανουέλα, διοργάνωσαν αποκριάτικο κυνήγι θησαυρού. Μια από τις αποκριάτικες αποστολές των μαθητών ήταν η δημιουργία μασκών με εντυπωσιακά αποτελέσματα!!!

Τη γιορτή του Σχολείου μας τίμησε με την παρουσία του ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Καρίταινας, κύριος Ιατρόπουλος Πέτρος, ο οποίος χόρεψε γαϊτανάκι και τραγούδησε μαζί με τους μαθητές.

Και του χρόνου με υγεία!

1 σχόλιο στο “Τσικνοπέμπτη στο Σχολείο μας!

1. Πολλά συγχαρητήρια στη δασκάλα μας που κάνει τόσα για τα παιδάκια μας!!! Ευχαριστούμε πολύ

Τα σχόλια είναι κλειστά.