ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:

1. Βόντσα Βασιλική του Γεωργίου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 του 2ου Ημερησίου Γυμνασίου ΚοζάνηςΔιευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, ως Πρόεδρος.
2. Κρανιώτη Άννα του Δημητρίου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 του 2ου Γυμνασίου ΚοζάνηςΔιευθύντρια του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης, ως Αντιπρόεδρος.
3. Γιαννακόπουλος Χαράλαμπος του Αθανασίου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11 του 4ου Γενικού Λυκείου Κοζάνης, Διευθυντής του 4ου Γενικού Λυκείου Κοζάνης, Μέλος
4. Ντούντας Ζήσης του Ιωάννη, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ83 του 4ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. ΚοζάνηςΑιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.
5. Κοκκινίδης Ευστάθιος του Ιωσήφ, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 του 2ου Ημερήσιο Γυμνασίου ΠτολεμαΐδαςΑιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα):

1. Αλεξανδρής Βασίλειος του Ρούση, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ86 – Πληροφορικής, του Γυμνασίου με Λ.Τ. Λαιμού Φλώρινας, Προϊστάμενος Τμήματος Ε’ Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, Αναπληρωτής της Προέδρου.
2. Φωτιάδου Ευθυμία του Θεμιστοκλή, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ80 – Οικονομίας, του 2ου ΕΠΑ.Λ. Πτολεμαΐδας, Διευθύντρια του 2ου ΕΠΑ.Λ. Πτολεμαΐδας, Αναπληρώτρια της Αντιπροέδρου.
3. Θεοδωρόπουλος Θωμάς του Αλεξάνδρου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11 – Φυσικής Αγωγής, του Μουσικού Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Σιάτιστας – «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου», Διευθυντής του Μουσικού Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Σιάτιστας – «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου», Αναπληρωματικό Μέλος.
4. Γάτας Αντώνιος του Νικολάου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11 – Φυσικής Αγωγής, του Μουσικού Σχολείου Πτολεμαΐδας, Διευθυντής του Γυμνασίου Φιλώτα, Αναπληρωτής Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.
5. Κωνσταντινίδης Τρύφων του Δημητρίου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ78 – Κοινωνικών Επιστημών, του 5ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας – «Ευαγόρας Παλληκαρίδης», Αναπληρωτής Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.

Στην περίπτωση που το ως άνω Συμβούλιο εξετάζει θέματα υπηρεσιακής κατάστασης:

α) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στη Δημόσια Εκπαίδευση με σχέση εργασίας Ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, εκτός των προσωρινών αναπληρωτών και

β) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες της ιδιωτικής Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αντί των προαναφερομένων αιρετών εκπροσώπων (4) και (5) των δημοσίων εκπαιδευτικών, μετέχουν οι εξής εκπρόσωποι από την Ομοσπονδία Ιδιωτικών εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (ΟΙΕΛΕ):

Τακτικά μέλη:
1. Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 που υπηρετεί στα εκπαιδευτήρια «Βασιλειάδη».
2. Αηδονίδης Μιλτιάδης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Πρότυπα Εκπαιδευτήρια».
Αναπληρωματικά μέλη (αντίστοιχα):
1. Γκέντζος Αναστάσιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 που υπηρετεί στο Λύκειο «Ανατόλια».
2. Παλατζιάν Ελίνα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 που υπηρετεί στο «Κολέγιο Ανατόλια».

Γραμματέα του Συμβουλίου ορίζουμε τον κ. Αλέξιο Τσέπουρα, διοικητικό υπάλληλο κλ. ΤΕ Πληροφορικής – Προϊστάμενο του Τμήματος Δ΄ Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, με αναπληρώτριά του την κ. Αλεξάνδρα Τσέπουρα, διοικητική υπάλληλο κλ. ΤΕ Διοικητικού – Λογιστικού της ίδιας υπηρεσίας.
Η θητεία όλων των τακτικών και αναπληρωματικών μελών και των γραμματέων του Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου 2024.

730_01-02-2023, Απόφ. Συγκροτ. Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Κοζάνης (750_2023) (ΨΗΔΜ46ΜΤΛΗ-ΨΩΤ)