Μια νέα αρχή στα ΕΠΑ.Λ

Το πρόγραμμα “Μια νέα αρχή στα ΕΠΑΛ” – ΜΝΑΕ σχεδιάστηκε με στόχο την υποστήριξη των ΕΠΑΛ, ώστε να προσφέρουν σ’ όλους τους μαθητές τους  ευκαιρίες για την  ενεργοποίηση των δυνατοτήτων τους. Να δημιουργηθεί σε κάθε ΕΠΑΛ  μια κοινότητα μάθησης που  θα ενθαρρύνει   τη  συμμετοχική – ενεργητική προσέγγιση της γνώσης,  την αναζήτηση νοήματος σε όλα τα μαθήματα και τις δραστηριότητες, την ανάπτυξη δεσμών και συνεργασιών καθώς και την ανάληψη πρωτοβουλιών των μαθητών,  προς την κατεύθυνση της δημιουργικότητας και της καινοτομίας.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΓΕΥΣΕΩΝ

20150211_140308Για τέταρτη συνεχόμενη σχολική χρονιά οι μαθητές του Τομέα  Γεωπονίας Τροφίμων και Περιβάλλοντος του 1ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας θα παρουσιάσουν παραδοσιακά προϊόντα που ετοίμασαν στα πλαίσια των εργαστηριακών τους ασκήσεων στο εργαστήριο Γεωπονίας του σχολείου μας. Η ακριβής ημερομηνία διεξαγωγής αυτής  θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε το «Ιστολογείν»!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | 1 σχόλιο