Νηπιαγωγείο Χρυσοχωράφων

Σας καλωσορίζουμε στον ιστότοπο μας!!!

επαναλειτουργία σχολείων

Μαΐ 20216

Σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων ο διαγνωστικός έλεγχος νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19 μέσω δωρεάν αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου (self-test) είναι υποχρεωτικός για τους/τις μαθητές/τριες του Νηπιαγωγείου.

Τα βήματα της διαδικασίας του self-testing είναι τα εξής: Διαβάστε όλο το άρθρο »

έναρξη τηλεδιάσκεψης

Μαρ 202113

Από τη Τρίτη 16-3-2021 και έως την Παρασκευή 26-3-2021

θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως διδασκαλία μέσω cisco webex

σύμφωνα με το γνωστό ωρολόγιο πρόγραμμα: 2:10 με 4:20 το μεσημέρι

ανακοίνωση εγγραφών

Φεβ 202128

Ανακοίνωση εγγραφών

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021. Εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2016 (νήπια) και το 2017 (προνήπια).

Η εγγραφή πραγματοποιείται από τους γονείς/κηδεμόνες μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr/.

Συγκεκριμένα, για την εγγραφή του νηπίου/προνηπίου οι γονείς/ κηδεμόνες πρέπει να ακολουθήσουν τα εξής βήματα: Διαβάστε όλο το άρθρο »