PROJECTS: SCHOOL YEAR 2017-18

0

Συγγραφέας: ΧΑΤΖΗΘΩΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ | Κατηγορία CLASS D, CLASS E, Projects, Projects 2017-18 | , στις 18-06-2018

Σε αυτό το άρθρο μπορείτε να δείτε όλες τις ομαδικές εργασίες που έγιναν στο σχολείο μας κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2017-18, να κατεβάσετε αυτές που σας ενδιαφέρουν και να τις αποθηκεύσετε στον υπολογιστή σας.

Σημείωση:  Οι εργασίες θα προσθέτονται σταδιακά.

Δ ΤΑΞΗ

Ομαδικές εργασίες των τάξεων Δ1 και Δ2 του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα το σχολείο τους.

Ε ΤΑΞΗ

1. MENU

Ομαδικές εργασίες των μαθητών της Ε1 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα τη δημιουργία ενός τιμοκαταλόγου για το σχολικό κυλικείο.

Οι εργασίες αυτές έγιναν και βίντεο

Το βίντεο ανέβηκε στο youtube στη διεύθυνση https://www.youtube.com/watch?v=lrKUPo6TJAE

2. ANOTHER  MENU

Ομαδικές εργασίες της Ε2 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα τη δημιουργία ενός τιμοκαταλόγου για το σχολικό κυλικείο.

3. GOOD AND BAD HABITS

Εργασίες των μαθητών της Ε1 και Ε2 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα καλές και κακές συνήθειες.

4. INTERVIEWS
Μαθητές των Ε1 και Ε2 τάξεων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας παίρνουν συνεντεύξεις από διάσημα πρόσωπα.

5. JOBS AND MEANS OF TRANSPORT

Οι μαθητές της Ε2 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας γράφουν για τα επαγγέλματα που κάνουν οι γονείς τους και τα μέσα μεταφοράς που χρησιμοποιούν για να πάνε στη δουλειά τους.

6. MY FAVOURITE CITY

Ομαδικές εργασίες της Ε1 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα μια αγαπημένη τους πόλη.

1. Μια εργασία σε φυλλάδιο με θέμα τη Θεσσαλονίκη
THESSALONIKI

2. Μια αφίσα με θέμα την Καβάλα

KAVALA

3. Εργασία με θέμα την Αθήνα

την οποία όμως μπορείτε να δείτε και σε βίντεο

Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Create your own photo slideshow

4. Άλλη μια εργασία για την Καβάλα

7. MY FAVOURITE CITY- PART 2

Ομαδικές εργασίες των μαθητών της Ε2 τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα την αγαπημένη τους πόλη.

1. Η Καβάλα

Create your own slideshow - Powered by Smilebox
This digital slideshow personalized with Smilebox

2. Το Παρίσι

Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own photo slideshow

3. Η Νέα Υόρκη

A free slideshow by Smilebox

4. Η Θεσσαλονίκη

ΣΤ ΤΑΞΗ

1. OUR DEPARTMENT STORE

Ομαδικές εργασίες των μαθητών της ΣΤ’ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με θέμα μια διαφήμιση για τμήματα ενός πολυκαταστήματος ή supermarket.

Στις παραπάνω εργασίες βασίστηκε το βίντεο που ακολουθεί το οποίο ανέβηκε στο youtube στη διεύθυνση   https://www.youtube.com/watch?v=5YrkSCou5Vs&t=10s

2. A POEM

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας γράφουν ποιήματα για αντικείμενα ή φαγητά που τους διεγείρουν τις αισθήσεις. Μπορείτε να διαβάσετε τα ποιήματα τους στο βίντεο που ακολουθεί.

Το βίντεο ανέβηκε στο youtube στη διεύθυνση https://www.youtube.com/watch?v=WbH74QfMuIM&feature=youtu.be

3. A BIRTHDAY SHOPPING LIST

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας γράφουν λίστες με ψώνια για ένα πάρτι γενεθλίων.