ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Τετάρτη 27-10-2021

8:30 – 10:00: Σχολική γιορτή

• Τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες. Θα έχουν μαζί τους μόνο νερό.
  • Παρακαλούμε όσοι γονείς διαθέτουν στην αυλή τους δάφνη, να μας φέρουν κλαδάκια για να φτιάξουμε μαζί με τα παιδιά το στεφάνι που θα καταθέσει το Νηπιαγωγείο.

Πέμπτη 28-10-2021

Σύμφωνα με ενημέρωση από τον Δήμο Σάμης, το πρόγραμμα των εκδηλώσεων εορτασμού της εθνικής επετείου για την Δημοτική Ενότητα Ερίσου έχει ως εξής:

• 10:00 Τέλεση δοξολογίας στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Μεσοβουνίων. Ομιλία από εκπαιδευτικό κ. Κουτσιμανή Σταματία (τα παιδιά συνοδεύονται από τους γονείς)
  • Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Πεσόντων (τα παιδιά συνοδεύονται από τους γονείς)
  • Μαθητική Παρέλαση (τα παιδιά συνοδεύονται από τις νηπιαγωγούς)

Για την παρέλαση τα παιδιά καλό είναι να φοράνε λευκό μπλουζάκι ή πουκάμισο και μπλε παντελόνι/φούστα.

Ευχαριστούμε!