Και μια βράβευση!!!

Οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στον Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα τον εθελοντισμό της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου σε συνεργασία με το Περιφερειακό Τμημα Μυτιλήνης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού! Μαθητές από όλες τις τάξεις του σχολείου μας  δημιούργησαν πολύ όμορφα εικαστικά έργα στα οποία μετέφεραν την αξία του εθελοντισμού και τη σπουδαιότητα της προσφοράς των εθελοντών.

Μέσα σε αυτά τα έργα τα οποία ήταν όλα ένα προς ένα εξαιρετικά, η Πενταμελής Επιτροπή του Διαγωνισμού ξεχώρισε τη ζωγραφιά μιας μαθήτριας της Στ’ τάξης, Ταξιαρχούλα Λουκίδη, και σε IMG 20240516 125820 IMG 20240516 130001 σχετική εκδήλωση πρόκειται να της απονεμηθεί το τρίτο βραβείο!!

Ένα μεγάλο μπράβο αξίζει σε όλους τους μαθητές για την προσπάθεια και το μεράκι που έβαλαν στα έργα τους αλλά και θερμά συγχαρητήρια στην Ταξιαρχούλα για το ταλέντο της!!