Επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ΠΑΜΑΚ στη Θεσσαλονίκη
Στο φιλόξενο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ΠΑΜΑΚ ξεναγήθηκε την Παρασκευή 5 Μαΐου 2023 η Β’ τάξη και η ΟΠ Οικονομίας και Πληροφορικής του ΓΕΛ Βελβεντού με συνοδούς τη Διευθύντρια του Σχολείου Στέλλα Τσιακμάκη και την καθηγήτρια Βιβή Μπουμπουρέκα.
Ο κ. Νιτσιούλης του τμήματος Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων εισήγαγε τους μαθητές στις σπουδές στο ΠΑΜΑΚ, μίλησε για την κοινωνική ζωή και ξενάγησε τους μαθητές στους χώρους του Πανεπιστημίου όπως αίθουσες διδασκαλίας, αμφιθέατρο, αίθουσα εκδηλώσεων, βιβλιοθήκη. Στο τέλος είχαμε και το προνόμιο να παρακολουθήσουμε ένα πραγματικό μάθημα σε αμφιθέατρο.
Περισσότερα στον ιστότοπο του ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ