Πρόγραμμα: Βράβευση στον 38ο Πανελλήνιο /66ο Πανευρωπαϊκό Μαθητικό Διαγωνισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης Εκπαιδευτικών

Ο Διευθυντής του ΕΠΑΛ Σερβίων, ο σύλλογος καθηγητών και οι μαθητές συγχαίρουν τον μαθητή Χρήστο Παπαδόπουλο και την καθηγήτρια Βιβή Μπουμπουρέκα κλάδου ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας για τη βράβευσή τους στον 38ο Πανελλήνιο/66ο Πανευρωπαϊκό Μαθητικό Διαγωνισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης Εκπαιδευτικών AEDE Greece  με τίτλο «Ο Πολιτισμός ως Πεδίο Συμφιλίωσης και αποδοχής της ετερότητας των λαών: Πώς οι λαοί έρχονται κοντά μέσω της πολιτιστικής και πολιτισμικής ανταλλαγής, δημιουργίας και έκφρασης – προφορική και γραπτή λαϊκή λογοτεχνία, παραδοσιακή και σύγχρονη τέχνη, μουσική, χορός».

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων – αίθουσα Αντώνης Τρίτσης.  Στόχος τους διαγωνισμού ήταν αφενός η δραστηριοποίηση των μαθητών/-τριών και η ανάδειξη ικανοτήτων τους και αφετέρου η συμβολή στη διαμόρφωση της συνείδησης του Ευρωπαίου πολίτη.

Θερμά συγχαρητήρια και στους δύο.

Ο Διευθυντής του ΕΠΑΛ Σερβίων

Κυριάκος Τσολακίδης