Οι μαθητές δημιουργούν εργασίες για τους συμμαθητές τους!

ΜΑΘΗΤΩΝ 1 creative

Οι μαθητές, προκειμένου να εξασκηθούν περισσότερο στον Επεξεργαστή Κειμένου, δημιουργούν τις δικές τους εργασίες! Οι εργασίες αυτές δεν ανήκουν στις υποχρεώσεις των μαθητών ως προς το μάθημα της Πληροφορικής. Δεν είναι δηλαδή υποχρεωμένοι να τις πραγματοποιήσουν κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους.
Είναι απλά αποτέλεσμα της όρεξης των μαθητών και προσφέρονται στους συμμαθητές τους ανιδιοτελώς, για να βελτιωθούν ακόμη περισσότερο!
Με τον τρόπο αυτό οι μαθητές συμμετέχουν ενεργά (και) στο σχεδιασμό του μαθήματος, πάντα με βάση τις οδηγίες του Αναλυτικού Προγράμματος και την καθοδήγηση και τις διορθώσεις της καθηγήτριάς τους και ασχολούνται με την ανάγνωση νέων κειμένων και βιβλίων.

➡  ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

ΜΑΘΗΤΩΝ 1

Μπράβο παιδιά!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/asaitaki/2022/11/09/oi-mathites-dimioyrgoyn-ergasies-gia-toys-symmathites-toys/