Επιδιώκοντας να χτίζουμε γέφυρες επικοινωνίας μεταξύ της σχολικής κοινότητας (γονείς, εκπ/κοί, μαθητές) και της τοπικής κοινωνίας, για ακόμη μία χρονιά γιορτάσαμε την Αποκριά στην γειτονική μας πλατεία Ομονοίας δίνοντας οξυγόνο, ζωή, εξωστρέφεια και δυναμική στο ιστορικό κέντρο της πόλης που τόσο πολύ το έχει ανάγκη.
Παραδοσιακοί, τοπικοί και αποκριάτικοι χοροί από το σύνολο των μαθητών μας!!
Κεράσματα από το σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων!!
Κέφι, τραγούδι και πολύς χορός!!
(Παντεσπάντι-Έντεκα-Γαϊτανάκι-Κουκιά-Κοκάλω-Πιπέρι-Παλαμάκια-Ομάλ-Ρουσούλαινα-Φυσούνι-Μενούσης-Φλουρί-Τρυγόνα-Νέτα του Φασιούλα-Ματσκαντάνα-Αμπάς-Τρεμουλιαστός)