ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ

Νικηταράς – Αθάνατος!!!

Ιούν 202215

AFISA2 page 0001

Το έργο είναι αφιερωμένο στον σπουδαίο αγωνιστή του 1821 Νικήτα Σταματελόπουλο ή αλλιώς Νικηταρά. Με αφορμή το κλείσιμο από τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821 της προηγούμενης χρονιάς που δεν γιορτάστηκε και τα σχολεία ήταν κλειστά. Δημιουργήθηκε από τους μαθητές μας της ΣΤ’ τάξης 2021-2022 στο μάθημα της Πληροφορικής.

Το έργο  πήρε το τρίτο βραβείο στην κατηγορία Animation, στο διαγωνισμό “σινεμά Διαβασες;”. Ο διαγωνισμός αυτός είναι από τους σημαντικότερους και διοργανώνεται από: την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, τη Γενική Γραμματεία Επικοινωνίας και Ενημέρωσης, το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας,την ΕΡΤ ΑΕ (Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση), το ΕΚΟΜΕ (Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών Μέσων και Επικοινωνίας) και την Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα.

Το λινκ για να το δείτε είναι το ακόλουθο:

από κάτω από: Animation| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νικηταράς – Αθάνατος!!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.