ΛΑΦΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Με το μαγικό ραβδί της φυσικής: Πειράματα Φυσικής με απλά υλικά: Playing with protons
Τρίτη, 8 Δεκεμβρίου 2020, 17:00
Από: Αναστασία Λαφάρα, εκπαιδευτικός | Κάτω από: Καινοτόμα προγράμματα

Στο πλαίσιο υλοποίησης του ευρωπαϊκού προγράμματος “Playing with protons”, εκπαιδευτικοί και μαθητές /ριες των Ε  και ΣΤ  τάξεων από όλα τα δημοτικά σχολεία της Νάουσας, συναντήθηκαν στο ισόγειο του Πολυχώρου Πολιτισμού “ΕΡΙΑ” του Δήμου Νάουσας, για να πειραματιστούν με απλά υλικά και να ανταλλάξουν γνώσεις και εμπειρίες!

Η συμμετοχή ξεπέρασε κάθε προσδοκία, αφού συγκεντρώθηκαν πάνω από 200 παιδιά του 1ου, 3ου, 4ου, 6ου, 8ου, 9ου και 10ου Δ.Σ. Νάουσας!

Έγινε επίδειξη και παρουσίαση πειραμάτων φυσικής με καθημερινά υλικά με εξαιρετική επιτυχία, τόσο στην παρουσίαση όσο και στην ερμηνεία με βάση τους νόμους της φυσικής!!

Η Συντονίστρια και υπεύθυνη του προγράμματος  “Playing with protons”, κ. Αναστασία Λαφάρα ευχαρίστησε τα παιδιά και τις /τους εκπ/κούς για την συμμετοχή τους στο πρόγραμμα και στην παρουσίαση του!