Αρχείο μηνός Οκτώβριος 2022
Το όνομα μου… Διαδικτυακό μάθημα
Οι πίνακες ζωγραφικής μιλούν… Δημιουργική χρήση Τεχνολογίας
Μιλάνε άραγε οι πίνακες ζωγραφικής τα Χριστούγεννα;;; Μια ιστορία που φτιάξαμε με τα παιδάκια μου Διονύση και Μαρίλια!!! Καλές γιορτές να έχουμε!!!
Το γράμμα Ι ,ι Δημιουργική χρήση Τεχνολογίας
Ένα βιβλίο που έφτιαξα για τη φωνούλα Ιι. Σήμερα είναι ημέρα για το ξεχωριστό παιδί της διαδικτυακής μας τάξης τον Ιάσωνα. Με αφορμή το αρχικό του γράμμα έγινε αυτή η παιχνιδο-ιστορία!! Καλή σας μέρα!!!
Χριστούγεννα online…
Χριστουγεννιάτικα δέντρα αλλιώς… διαδικτυακό μάθημα
θεατρικό παιχνίδι με διαδικτυακό μάθημα
Κάπως έτσι τελείωσε το σημερινό μάθημα στο webex!!! Βάλαμε μπουγάδα τα ρούχα του Άη Βασίλη κάνοντας τις ανάλογες κινήσεις και τα απλώσαμε.(φέραμε το διάλειμμα φανέλα,μπλούζα,σκούφο, παντελόνι κλπ). Ποιος θα φορέσει πρώτος τα ρούχα του;;; και αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα με μια “μικρή προσθήκη στην κοιλιά!!”