Δυο φύλλα εργασίας για το Πολυτεχνείο (σύνδεση με το Αναλυτικό)
Αρχείο μηνός Ιούλιος 2020
Αυτό θα πει αυτοεκτίμηση (Γιώργος Σακελλαρίδης) Ανάλυση τραγουδιού και φύλλα εργασίας…
Το ταξίδι του συννεφάκι μας “Μπορώ” στα σπίτια των παιδιών ξεκινά!
Το βάζο της αυτοεκτίμησης
Το βάζο της αυτοεκτίμησης!!! Λειτουργεί καταπληκτικά όταν κάποιο παιδί θυμώσει ή στεναχωρεθει… Μαθαίνουμε να αγαπάμε τον εαυτό μας, να αποκτάμε αυτοπεποίθηση φτιάχνοντας το πολύτιμο αυτό βάζο… γράφουμε φιλοφρονήσεις και θετικές σκέψεις για τον εαυτό μας. Όταν χρειαστεί τραβάμε μια κάρτα και μας βοηθάει να προχωρήσουμε παρακάτω…