Αγαπητά μου παιδιά, σας θυμίζω ότι τη Δευτέρα 18/1/2021 είναι η γιορτή του Αγίου Αθανασίου, του πολιούχου του χωριού Καλλιθήρου.Επομένως ,το σχολείο δε θα λειτουργήσει για να τιμήσει τον προστάτη-άγιο του χωριού.Τα λέμε κανονικά την Τρίτη.
Αρχεία για Ιανουάριος, 2021
Γιορτή του Αγ.Αθανασίου
Ιαν 202117
Καλώς τη χειμωνιά!!!
Ιαν 202117
![χιόνι που πέφτει](https://blogs.sch.gr/agopapako/files/2021/01/χιόνι-που-πέφτει-150x150.jpg?x44453)
Ο καινούριος χρόνος έφερε τα καλά του: την έναρξη των μαθημάτων στα δημοτικά σχολεία με όλα τα μέτρα προστασίας κατά του κορωνοϊού ,την έναρξη των εμβολιασμών κατά του covid 19 και τα χιόνια.Πόση ομορφιά χαρίζει στα μάτια το χιονισμένο τοπίο και πόση ελπίδα ότι η χαρά που νιώθουμε παίζοντας με τις χιονόμπαλες θα επεκταθεί σε […]