ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

01/06/2020

Καλό μήνα! Καλό καλοκαιράκι!

Επιτέλους το σχολείο και πάλι ξεκινά!

Μικροί μου φίλοι και φίλες, ήρθε η στιγμή μετά από τον πολύμηνο αποχωρισμό μας λόγω του  κορωνοïού, να συναντηθούμε και πάλι στο αγαπημένο μας σχολείο.

Η ελπίδα και η προσδοκία της επαναλειτουργίας των σχολείων πήρε σάρκα και οστά. Από σήμερα θα είμαστε και πάλι μαζί!

Αναμφίβολα η τάξη μας έχει αλλάξει λιγάκι όψη και στην καθημερινή μας ρουτίνα νέες συνήθειες έχουν προστεθεί. Ωστόσο, επειδή θέλουμε να παραμείνουμε ο ένας κοντά στον άλλο διασφαλίζοντας  παράλληλα και  την υγεία μας, θα πρέπει να υιοθετήσουμε κάποιες νέες πολύ σημαντικές και ωφέλιμες συνήθειες υγιεινής.

Τα δύο  video που ακολουθούν περιέχουν πρακτικές συμβουλές αναφορικά με όλα όσα θα πρέπει να προσέχουμε στο  εξής αλλά και με τα μέτρα προφύλαξης που είμαστε υποχρεωμένοι να λαμβάνουμε .

Καλή δύναμη σε όλους με αισιοδοξία και χαρά!

Επιστρέφω στο σχολείο και μένω υγιής.

Επιστροφή στο σχολείο μας – Οδηγίες για σούπερ παιδιά – Διώχνουμε τον κορωνοϊό μακριά!