Λίγα λόγια για μένα

blonde ga75208f20 1280Νικολίτσα Καρκούλια

Είμαι εκπαιδευτικός Θεολόγος και εργάζομαι στη δημόσια εκπαίδευση από το 1999. Από το 2012 υπηρετώ στο Γενικό Λύκειο Παραλίας.

Τα τελευταία δέκα χρόνια υλοποιώ προγράμματα Αγωγής Υγείας και πρόσφατα άρχισα να συμμετέχω και στην υλοποίηση προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Από τον Οκτώβριο 2020 συμμετέχω στην υλοποίηση ενός προγράμματος Erasmus+ KA229 με θέμα τη Βιωσιμότητα και στο Πρόγραμμα eTwinning με τίτλο: A lesson in Sustainability.

Πιστεύω ότι η υλοποίηση προγραμμάτων σχολικής εκπαίδευσης και ευρωπαϊκών προγραμμάτων συμβάλλει στην δημιουργία υγιών σχέσεων μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών, ευνοεί την επαγγελματική εξέλιξη των εκπαιδευτικών και γενικότερα οδηγεί στη βελτίωση του σχολικού κλίματος.