Επίσκεψη στο εργοστάσιο ΕΨΑ

Την Τρίτη 1-10-2019 τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν το εργοστάσιο ΕΨΑ στην Αγριά, ξεναγήθηκαν στο χώρο του εργοστασίου από τους υπεύθυνους υπαλλήλους και πληροφορήθηκαν για την ιστορία και εξέλιξη του εργοστασίου ΕΨΑ, που συνδέεται άμεσα με τη βιομηχανική ανάπτυξη του Βόλου.

Οι επισκέψεις των υπόλοιπων τάξεων είναι προγραμματισμένες για την Τρίτη 8-10 και την Τρίτη 15-10.

Περισσότερα για το εργοστάσιο ΕΨΑ εδώ.

Ημέρα αθλητισμού

Αποτέλεσμα εικόνας για Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,

Στα πλαίσια εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, το σχολείο μας την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποίησε αθλητικές εκδηλώσεις στον προαύλιο χώρο.

Καλή σχολική χρονιά!

Αποτέλεσμα εικόνας για καλή σχολική χρονιά

H διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες Καλή σχολική χρονιά 2019-2020!

Γιορτή λήξης σχολικής χρονιάς

Αποτέλεσμα εικόνας για καλό καλοκαιρι καλές διακοπές

Σήμερα, Πέμπτη 13 Ιουνίου 2019 θα πραγματοποιηθεί η καλοκαιρινή γιορτή μας για τη λήξη της σχολικής χρονιάς,  στο προαύλιο του σχολείου, ώρα 20:00. Στη γιορτή συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων, με παιχνίδια, ποιήματα και χορευτικά με την καθοδήγηση του γυμναστή και δασκάλων του σχολείου μας.

Ετήσια εκδρομή στο Δίον

Την Τετάρτη 15 Μαΐου το σχολείο μας πραγματοποίησε την ετήσια ολοήμερη εκδρομή στον αρχαιολογικό χώρο Δίον Πιερίας.

Σκοποβολή-Τοξοβολία

Αποτέλεσμα εικόνας για σκοπευτικός σύλλογος τοξοβολία

Την Τετάρτη 8 Μαΐου 2019, οι Ε’ και ΣΤ’ τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν τον Σκοπευτικό Σύλλογο Βόλου και εξασκήθηκαν στην σκοποβολή και στην τοξοβολία.