Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Για να αποκτήσετε κωδικούς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο :

ΠΣΔ ΕΓΓΡΑΦΗ

Τα μαθήματα του σχολείου μας είναι ακόμα  ανοιχτά, μπορείτε δηλαδή να έχετε πρόσβαση χωρίς να συνδεθείτε με τους κωδικούς σας και θα τα βρείτε εδώ:

ΜΑΘΗΜΑΤΑ  9ο Δημοτικό Βόλου

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Σχολιάστε

Eναλλακτικές δραστηριότητες

Eναλλακτικές δραστηριότητες , ιδέες να περάσουν ευχάριστα και ψυχαγωγικά οι μαθητές την ώρα τους σπίτι.

Δημοσιεύθηκε στη 2019-2020 | Σχολιάστε

Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές

Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αναλυτικές οδηγίες δημιουργίας σελίδας στα e-class, e-me κ.ά.

Μάθημα Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, ανοιχτό σε όλους (δεν απαιτείται εγγραφή). Επιλέξτε Σύνδεση ως επισκέπτες (Guest Login)

Μήνυμα στα παιδιά

Αγαπητά μου παιδιά,

μπορεί οι συνθήκες να μας ανάγκασαν να είμαστε μακριά σας όμως η σκέψη όλων μας είναι σε σας. Το σχολείο είναι κλειστό αλλά η μελέτη συνεχίζεται.
Αξιοποιήστε με τον καλύτερο τρόπο την κάθε ημέρα σας. Κάνετε πρόγραμμα στο οποίο θα υπάρχει μελέτη και παιχνίδι. Σύντομα οι δάσκαλοί σας θα επικοινωνήσουν μαζί σας και θα είναι αρωγοί στην προσπάθειά σας έτσι ώστε ο χρόνος σας να είναι δημιουργικός.

Μην ξεχνάτε ποτέ τις οδηγίες που σας δώσαμε για τη σωστή προφύλαξη. Όλα θα περάσουν και θα συναντηθούμε και πάλι στην αυλή του σχολείου μας. Μέχρι τότε σας θέλω υπεύθυνους για να μείνουμε όλοι υγιείς. Μείνετε σπίτι και περάστε ευχάριστα
και δημιουργικά. Να χαμογελάτε και να είστε αισιόδοξοι.
Μέσα από το χαμόγελο το δικό σας ανατέλλει ο ήλιος της ΕΛΠΙΔΑΣ και μέσα από τα ματάκια σας το νόημα της ΖΩΗΣ.
Με αληθινή αγάπη και με τη σκέψη μου πάντα κοντά σας
Η διευθύντρια
ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΜΙΓΑ