Οι μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης επισκέφτηκαν την Παπαδριέλλειο Πινακοθήκη όπου υλοποίησαν στα πλαίσια του Παιδικού Φεστιβάλ “MATH ART-ART MATH” εκπαιδευτικές ξεναγήσεις σύνδεσης των εικαστικών τεχνών με τα μαθηματικά, συμμετείχαν σε βιωματικές δράσεις στο εργαστήριο εικαστικών συνθέσεων και στο εργαστήριο πηλού σε σταθμισμένα φύλλα εργασίας από τον Σύλλογο Καλλιτεχνών Ροδόπης «Αθηνίων».
Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.