Υλοποιήθηκε ενημερωτική ομιλία στους μαθητές/τριες της Δ’ τάξης αναφορικά με την υγιεινή διατροφή. Συγκεκριμένα οι μαθητές/τριες έμαθαν για τις κατηγορίες τροφίμων και για την χρησιμότητά τους στην υγεία, για την πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής και για την σημασία της σωματικής δραστηριότητας στην υγεία. Επιπλέον οι μαθητές/τριες συμπλήρωσαν ένα διατροφικό κουίζ κι ένα διατροφικό σταυρόλεξο.
Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.