9ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας

Τηλεδιασκέψη στο σχολείο για την ασφαλή πλοήγηση στο Internet

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 9 Νοεμβρίου, 2014 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τηλεδιασκέψη στο σχολείο για την ασφαλή πλοήγηση στο Internet

Η Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος CYBERKID για την ασφαλή πλοήγηση των μαθητών στο διαδίκτυο, συνεχίζει την υλοποίηση διαδραστικών τηλεδιασκέψεων σε σχολικές μονάδες, ανά την επικράτεια, κάθε Τρίτη και Πέμπτη. Το πρόγραμμα υλοποιείται από το Υπουργείο Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη και την Ελληνική Αστυνομία σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων.

CyberkidsΣτο σχολείο μας, η εν λόγω δράση, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 11:00 π.μ ., στην αίθουσα εκδηλώσεων. Η τηλεδιάσκεψη απευθύνεται στους μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.