Στο πλαίσιο της ημέρας για την καλλιέργεια της φιλοζωικής μας συνείδησης κάποιες τάξεις του Σχολείου μας συνέλεξαν τροφή για σκυλιά και τα πρόσφερε στο Δημοτικό Κυνοκομείο Ηρακλείου. Οι μαθητές με τους εκπαιδευτικούς επέλεξαν αυτόν τον τρόπο για να συμμετέχουν στην παγκόσμια ημέρα φιλοζωίας. Είναι ωραίο να προσφέρεις στους τετράποδους φίλους μας ! Έστω και κάποια πιάτα φαγητό! Η προσφορά σε οτιδήποτε δεν κάνει χαρούμενο μόνο εκείνον που την λαμβάνει αλλά κυρίως εκείνον που προσφέρει!