Aρχική

Αγαπητοί γονείς και  μαθητές,

φίλοι  αναγνώστες και φίλες αναγνώστριες της ηλεκτρονικής μας σελίδας, σας καλωσορίζουμε  στο blog-ιστολόγιο   του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου!!

Το blog  δημιουργήθηκε το 2018 με τη συνεργασία της εκπαιδευτικού Πληροφορικής κ Δημοπούλου Χριστίνας,  στο φιλόξενο χώρο του σχολικού δικτύου, με σκοπό την έγκυρη ενημέρωση όλων των μελών της σχολικής κοινότητας, για τις δράσεις και τα γεγονότα που χρωματίζουν την καθημερινότητα στους χώρους του σχολείου μας!!

Το ιστολόγιο  ενημερώνεται  τακτικά από τη Διευθύντρια της σχολικής μονάδας, κ Ευρυδίκης Παυλάτου Κατά το διάστημα της αναστολής της δια ζώσης εκπαιδευτικής λειτουργίας του σχολείου,  καθώς οι μαθητές παρέμεναν στα σπίτια το ιστολόγιο-blog αποτέλεσε   ένα σημαντικό μέσο ενημέρωσης και επικοινωνίας των γονέων και των μαθητών. Επιπλέον  εμπλουτίστηκε  με την προσθήκη νέων σελίδων κι έδωσε  τη δυνατότητα στους μαθητές να αναρτούν τις δημιουργίες τους.

Ευχόμαστε να σας φανεί χρήσιμο και να το επισκέπτεστε συχνά!!