Λήξη Α΄τριμήνου – Ελέγχοι Προόδου- Ενημέρωση γονέων

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στις 10 Δεκεμβρίου έληξε το Α΄τρίμηνο της σχολικής χρονιάς 2021-2022. Ευτυχώς   τα μαθήματα έγιναν στις αίθουσες δια ζώσης και τα σχολεία λειτούργησαν κανονικά με την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων ασφάλειας από το covid-19.

Αφού ολοκληρώθηκε το Α΄τρίμηνο οι εκπαιδευτικοί   καταχώρησαν και παρέδωσαν τη βαθμολογία των Γ΄, Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεων και σήμερα  Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου δόθηκαν οι έλεγχοι προόδου  στους μαθητές   σε κλειστό φάκελο, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ.

Αγαπητοί γονείς μπορείτε να ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων για την πρόοδο των μαθητών όλων των τάξεων  είτε τηλεφωνικά είτε δια ζώσης.

Ήδη έχουν γίνει πολλές συναντήσεις εκπαιδευτικών και γονέων  με αφορμή τη λήξη του Α΄τριμήνου. Πριν από  την επίσκεψή σας στο σχολείο θυμίζουμε ότι θα χρειαστεί να δηλωθείτε στην edupass πλατφόρμα ως επισκέπτες.

Ευχόμαστε καλή πρόοδο σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες!