Πώς επισκέπτομαι το blog και πώς ψάχνω:

1. Στην αναζήτηση της GOOGLE γράφω την ηλεκτρονική διεύθυνση : blogs.sch.gr/99dimath/
  2. Μόλις ανοίξει η κεντρική σελίδα, πηγαίνω στην μπλε στήλη αριστερά και πατάω ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ“. Ανοίγει ένα μενού με όλες τις τάξεις.
  3. Από τις τάξεις που θα δω επιλέγω την τάξη μου π.χ. Ε΄ ΤΑΞΗ 2020-21. (ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ: Κλικάρω στην επιλογή που γράφει 2020-21 όχι την 2019-2020 που βρίσκονται τα περσινά μαθήματα).
  4. Εκεί υπάρχουν τα μαθήματα που κάνει ο δάσκαλος ή η δασκάλα μου, δηλαδή Γλώσσα, Μαθηματικά, Ιστορία, κλπ. Πάνω σε κάθε εργασία υπάρχει η σχετική ημερομηνία.
  5. Ρολάροντας από δεξιά την εσωτερική μπάρα του αρχείου  βρίσκω όλες τις σελίδες της εργασίας.
  6. Ρολάροντας από δεξιά την εξωτερική μπάρα της σελίδας  βρίσκω όλα τα μαθήματα.
  7. Τα μαθήματα των ειδικοτήτων, καθώς και τις δραστηριότητες του Ολοημέρου τα βρίσκω στην ίδια στήλη ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ“, ακριβώς κάτω από την ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-21. Δεν ξεχνώ να τα επισκέπτομαι συχνά.

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!